حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/02/06 | 2024/04/25

Logo

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

آزادگان روایتگران جنگ تحمیلی برای نسل جدید باشند

آزادگان روایتگران جنگ تحمیلی برای نسل جدید باشند

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: آن چیزهای که ما از دوران اسارت رزمندگان ثبت کرده‌ایم اندک است و نباید به اینها بسنده کرد باید اسرار، جبهه و جنگ را برای نسل جوان بازگو کنند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده، نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، یکشنبه در دیدار با آزادگان دفاع مقدس که در دفتر امام‌جمعه شهرستان بندرعباس برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز ورود غرورآفرین آزادگان به میهن اسلامی، اظهار داشت: دوران اسارت بخشی از دفاع مقدس است که باید توسط شماها روایتگری شود.
وی افزود: قبل از اینکه دشمن بخواهد روایتی از تاریخ اسارت و جنگ تحمیلی را با انتخاب خود و بر اساس غرض‌ورزی‌ها روایت کند شما روایتگران تاریخ اسارت از دردها و رنج‌ها و صبوری‌ها و حتی ریزترین مسائل نباید غفلت بورزید .
نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان بیان کرد: دنیای غرب فیلم‌های بسیاری را توسط کمپانی‌های بزرگ هالیوودی از جنگ جهانی دوم ساخته است تا بتواند روایت خود را به تاریخ القا کند و چهره خود را به کمک رسانه در لابه‌لای تاریخ موجه سازد و تفکر خود را بر مردم جهان غالب کند .
عبادی زاده ابراز داشت: آن چیزهای که ما از دوران اسارت رزمندگان ثبت کرده‌ایم اندک است و نباید به اینها بسنده کرد باید اسرار جبهه و جنگ را برای نسل جوان بازگو کرد.
وی ادامه داد: سهم آزادگان در مقایسه با هنرمندانی که در رسانه‌ها یا ساخت فیلم هستند بیشتر است؛ زیرا که روایتگری آنها سبب انعکاس اخبار و مطالب دوران دفاع مقدس به مردم می‌شود .
امام‌جمعه شهرستان بندرعباس با بیان اینکه تاریخ‌نگاری ما در زمینه کربلا دارای نقض‌های فراوان است؛ زیرا که در آن دوران خفقان وجود داشت، یادآور شد: اما با همین خفقان بخشی از تاریخ کربلا توسط دشمن و برخی دیگر شیعیان و ائمه اطهار نگاشتن و در تاریخ ثبت شد .
عبادی زاده تأکید کرد: مأموریت و رسالت آزادگان انتقال روایت اسارت و دوران دفاع مقدس به نسل آینده است و تاریخ مظلومیت خود را نگذارند به غفلت و فراموشی سپرده شود.
وی همچنین با عنوان اینکه رسالت آزادگان از شهدا سخت‌تر است، اظهار کرد: آزادگان رسالت انتقال پیام شهدا را به نسل آینده دارند و باید صبوری باشند که مسئولیت بزرگی را بر دوش دارند .
نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان با توصیه به اسرای ادامه داد: گاهی دشمن وارد میدان است و کارشکنی می‌کند و اینجا از شما انتظار است همراه و هم صدا با دشمن نباشید و اگر مطالبی وجود دارد در زمان و مکان خودش و با شرایطی که آسیب به‌نظام نزند بیان کنید و در زمانی که دشمن آرمان‌های انقلاب لگد در میدان لگد می‌زند وظیفه دفاع داریم .
عبادی زاده با توصیه آزادگان به توجه به خانواده خاطرنشان کرد: خانواده‌های آزادگان به گردن شما حق دارند و در تمام سختی اسارت با شما تحمل سختی‌ها را برجان‌خریدن و یکی از ارزشمندترین کارهای شما محبت و توجه به خانواده است که پاداشت همه سختی‌های آن دوران است.
انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از