حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

وزیر کشور:

چشم‌انداز کاشت یک‌میلیارد نهال در کشور واقعی است

چشم‌انداز کاشت یک‌میلیارد نهال در کشور واقعی است

وزیر کشور گفت: چشم‌انداز کاشت یک میلیارد نهال در کشور، چشم‌اندازی واقعی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز» ؛ عصر چهارشنبه ششم دی ماه طی مراسمی با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، مهدی دوستی استاندار هرمزگان و جمعي از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، کاشت ۲۰۰ هکتار جنگل‌ به همت شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در سطح استان هرمزگان آغاز شد.

این طرح در قالب کاشت ۶.۵ میلیون درخت در استان هرمزگان و ذیل طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت که جزو برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم به شمار می‌آید با حضور وزیر کشور و با کاشت درختان حرا از ساحل گچین پایین آغاز شد.

احمد وحیدی وزیر کشور در این آئین با اشاره به وحدت اقوام و مذاهب در کشور، گفت: وحدت موجود در کشور نشان می‌دهد که همه به تحقق ایران قوی و عزت و سرافرازی کشور می‌اندیشند.

وی با بیان اینکه دشمنان این مرز و بوم وحدت موجود در کشور را بر نمی‌تابند گفت: وحدت شیعه و سنی حقیقتاً دشمن‌شکن است و امروز امت اسلامی به عنوان یدی واحده در برابر دشمنی مشترک قرار گرفته که رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است.

وزیر کشور ادامه داد: امروز همه شاهد جنایات صهیونیست‌ها بر علیه مسلمانان فلسطین هستند و با وجود این‌که‌ اهالی غزه اهل‌سنت به شمار می‌آیند اما جمهوری اسلامی ایران تمام قد در حمایت از آن‌ها ایستاده است که نشان از وحدت امت اسلامی است‌.

وحیدی امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب را محور وحدت در جامعه و جهان اسلام دانست و با اشاره به در پیش‌بودن انتخابات، عنوان‌کرد: ملت ایران باری دیگر با حضور پرشور پای صندوق‌های رأی هماهنگی، همدلی و همراهی خود را با آرمان‌های امامین انقلاب به نمایش خواهند گذاشت.

وزیر کشور در ادامه با قدردانی از وزیر سابق جهاد کشاورزی به عنوان ایده‌پرداز طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور، گفت: چشم‌انداز کاشت یک میلیارد درخت در کشور چشم‌اندازی واقعی است که برای تحقق آن برنامه‌ریزی دقیقی شده است همچنین باید از رهبر معظم انقلاب نیز تشکر کرد که این ایده را تایید کردند و با کاشت سه اصله نهال در روز درختکاری و تکلیف کاشت سه نهال به ازای هر ایرانی از این طرح حمایت کردند.

وی افزود: از استاندار پر تلاش، پر کوشش، خوش‌فکر، جهادی و انقلابیِ هرمزگان نیز نهایت قدردانی را داریم که با ایده مردمی‌سازی تولید و کاشت نهال و تحویل بذر به مردم ضمن ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم، جوامع بومی محلی را نیز در این امر مشارکت دادند.

وحیدی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به بیابان‌زایی در کشور گفت: حجم بیابان‌ها در کشور به طور مرتب در حال افزایش است و باید جلوی آن را بگیریم از این‌رو کاشت درختان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه درختان حرا علاوه بر منافع مشترکی که با سایر درختان دارند بستری برای تولید مثل آبزیان نیز هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از