حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

وقتی حمایت‌های بسیج‌ چرخ تولید را می‌چرخاند؛

اشتغال‌زایی برای ۱۵ زن سرپرست خانوار در حاجی‌آباد

اشتغال‌زایی برای ۱۵ زن سرپرست خانوار در حاجی‌آباد

بانوی کارآفرین هرمزگانی گفت: حمایت‌های بسیج سازندگی از مردم در عرصه‌های مختلف بسیار مفید بوده و بخصوص در بحث ایجاد اشتغال خوب عمل کرده است؛ زیرا حمایت‌های بسیج سازندگی چرخ تولید را می‌چرخاند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ وقتی بسیج سازندگی از مشاغل خانگی حمایت می‌کند این حمایت‌ها باعث دلگرمی، امید و انگیزه برای ادامه و توسعه و گسترش کار می‌شود؛ همچنین وقتی خانمی مشغول مشاغل خانگی است در کنار شغل به کار خانه و فرزندانش نیز رسیدگی می‌کند.

دختر بس آقاپور بانویی کارآفرین که چرخ روزگار با همه پستی و بلندی‌هایش اجازه توقف را به او نداد؛ چرا که همتی بلند و اراده‌ای قوی دارد تا هنرش را به نمایش بگذارد و برای جامعه و خانواده‌اش مثمرثمر واقع شود.

این بانوی کارآفرین در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: برای انتخاب یک کسب‌وکار خوب و موفقیت در آن لازم است که علاقه، مهارت، تجربه و انگیزه کافی داشته باشیم تا در آن موفق شویم؛ بهره‌گیری از مشاوران و افراد متخصص در زمینه شغلی می‌تواند به ما کمک زیادی کند.

آقاپور عنوان کرد: کسب‌وکار خانگی علاوه بر کمک به رشد اقتصاد و پیشرفت شخصی به جامعه نیز کمک می‌کند و ما را به تحقق اهداف نزدیک‌تر می‌سازد؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که در هر شغلی باید کیفیت، خلاقیت و قیمت مدنظر قرار بگیرد و بهترین محصول را وارد بازار کار کنیم تا همیشه موفق و پایدار باشیم و پیشرفت کنیم و برای شروع کسب‌وکار الزاماً سرمایه‌های هنگفت اولین و تنها راه‌حل نیست بسیاری از افراد هستند آن‌هم در جوامع روستایی نشان داده‌اند که می‌توان با سرمایه اندک هم کارهای بزرگی را انجام داد و به درآمد رسید و کم‌کم با توسعه و گسترش شغل، افراد دیگر را نیز به کار گرفت.

 

اشتغال‌زایی برای ۱۵ زن سرپرست خانوار در حاجی‌آباد

اشتغال‌آفرینی برای ۱۵ زن سرپرست خانوار

وی با بیان اینکه در حال حاضر و باگذشت حدود ۱۸ سال از راه‌اندازی کسب‌وکارش درصد قابل‌توجهی از مخارجش را از این کار به دست می‌آورد، گفت: اولین سرمایه این کار را با دریافت ۱۵۰ میلیون تومان وام از بسیج سازندگی تهیه کردم و امروز کارگاه بزرگی دارم که ۱۵ زن سرپرست خانوار در آن مشغول به کار بوده و از این طریق امرار معاش می‌کنند و همه حمایت‌های صورت‌گرفته از ما در راه‌اندازی این کسب‌وکار از سوی بسیج سازندگی بوده است.

این بانوی کارآفرین در ادامه با تأکید بر توسعه کسب‌وکارش بیان کرد: اقدامات لازم برای توسعه و گسترش کار را انجام می‌دهم تا در آینده نزدیک بتوانم با گسترش کار افراد بیشتری را مشغول به کارکنم در ابتدا هر کاری ممکن است سختی‌های زیادی را به همراه داشته باشد؛ اما با ازخودگذشتگی و خودباوری و بافکر کردن به آرمان‌ها می‌توان سختی‌ها و مشکلات را حل کرد و با تکیه و اعتماد بر توانمندی‌های خود و توکل به خدا و افزایش مهارت و کسب تجربه به موفقیت رسید.

 

اشتغال‌زایی برای ۱۵ زن سرپرست خانوار در حاجی‌آباد

کسب‌وکار خانگی باعث کاهش نرخ بیکاری و تحول در کارآفرینی می‌شود

آقاپور افزود: اگر همواره به خدا توکل داشته باشیم و امیدمان به خدا باشد و در کنار توکل و امید و ایمان سعی و تلاش کنیم و از سختی‌ها و ناملایمات نهراسیم قطعاً موفق خواهیم شد.

وی با تأکید بر اینکه کسب‌وکار خانگی یکی از عوامل مهمی است که باعث کاهش نرخ بیکاری و تحول در کارآفرینی می‌شود و نقش مهمی در پیشرفت اقتصاد کشور دارد، تصریح کرد: کارآفرینی در عرصه خیاطی و کسب درآمد از خیاطی یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد است چرا که این شغل علاوه بر درآمد، علاقه و ذوق نیز برای صاحب کسب‌وکار به همراه دارد و درآمدی که از هنر و علاقه به دست می‌آید بسیار شیرین و لذت‌بخش است.

 

اشتغال‌زایی برای ۱۵ زن سرپرست خانوار در حاجی‌آباد

حمایت‌های بسیج سازندگی، چرخ تولید را می‌چرخاند

این بانوی کارآفرین حاجی‌آبادی گفت: حمایت‌های بسیج سازندگی از مردم در عرصه‌های مختلف بسیار مفید بوده و بخصوص در بحث ایجاد اشتغال خوب عمل کرده است؛ زیرا حمایت‌های بسیج سازندگی چرخ تولید را می‌چرخاند و همین‌طور از کسب‌وکارها حمایت فراوانی می‌کند که ثمره آن ایجاد اشتغال پایدار برای افراد جویای کار است و من با حمایت‌های بسیج سازندگی توانستم کارگاه را توسعه بدهم؛ اکنون ۱۶ چرخ‌خیاطی در کارگاه دارم و سه نفر خیاط، دو اتوکار و یک برش‌کار و یک طراح لباس در کارگاه خیاطی‌ام مشغول به کار هستند که روزی خود را از این طریق به دست می‌آورند.

کارآفرینی در روستاها رشد و شکوفایی اقتصاد را رقم می‌زند

آقاپور با تأکید بر اینکه از حمایت بسیج سازندگی برای راه‌اندازی این کسب‌وکار خود بسیار راضی است، مطرح کرد: درآمد حاصل از خیاطی برایم رضایت‌بخش است امیدوارم مشتری‌ها هم از کار ما راضی باشند و همه تلاشم این است که سفارش مشتری را با دوخت تمیز به آنها ارائه بدهم.

این بانوی کارآفرین خاطرنشان کرد: از اینکه توانستم کارآفرین شوم و زمینه اشتغال ۱۵ بانوی دیگر را فراهم کنم احساس رضایت و خوشحالی دارم؛ اما کار من هنوز تمام نشده است و تا رسیدن به نتیجه دلخواهم باید تلاش کنم و امیدوارم بیش‌ازپیش شاهد رشد و گسترش مشاغل خانگی باشیم؛ زیرا منجر به خودکفایی و خودباوری شده و به‌ویژه در روستاها می‌تواند رشد و شکوفایی اقتصاد را رقم بزند.

انتهای خبر/ 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از