حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/02/04 | 2024/04/23

Logo

توسط سرپرست کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد هرمزگان؛

ویژه برنامه‌های روز جهانی مسجد در استان تشریح شد

ویژه برنامه‌های روز جهانی مسجد در استان تشریح شد

ویژه برنامه‌های روز جهانی مسجد در استان هرمزگان توسط سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد این استان تشریح شد.

به  گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، اسلام خواجه‌ئی ضمن بزرگداشت روز جهانی مسجد اظهار کرد: نخستین اقدام رسول گرامی اسلام (ص) پس از هجرت به مدینه تأسیس مسجد بود و این خود بهترین گواه بر اهمیت این مکان مقدس است.

وی با اشاره به کارکردهای متنوع مسجد در صدر اسلام، افزود: مساجد در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب و همچنین پشتیبانی از جبهه و جنگ در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش‌آفرین بوده‌اند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان با بیان اینکه امروز نیز مساجد در جنگ نرم نیز نقش مهمی را برعهده دارند، گفت: دشمن پس از شکست از جنگ سخت، برای ضربه‌زدن و ازپای‌درآوردن نظام مقدس جمهوری اسلامی، تهاجم فرهنگی را علیه نظام و ملت ایران به راه انداخت.

وی افزود: شورای انقلاب‌فرهنگی پس از هشدارهای مکرر مقام معظم رهبری طی مصوبه شماره 302 به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مأموریت داد تا برای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و واکسینه کردن آنها در برابر توطئه‌های دشمن، کانون‌های فرهنگی هنری را در مساجد کشور راه‌اندازی کند.

خواجه‌ئی با اشاره به تأسیس یک هزار و ۶۳ کانون فرهنگی هنری با مجوز رسمی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور در استان هرمزگان، اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد از این کانون‌ها در مناطق روستایی استان در حال ارائه خدمات فرهنگی، هنری، آموزشی به جامعه هدف هستند.

وی در ادامه به شاخص‌ترین برنامه‌های امسال کانون‌های مساجد هرمزگان اشاره کرد و گفت: برگزاری مدرسه تئاتر شبستان به‌منظور تقویت هنرنمایش در مساجد با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از هنرمندان مسجدی استان و با حضور چهره‌های نام‌آشنای تئاتر و سینمای کشور همچون سیروس کهوری نژاد، فرهاد بشارتی، سید حسین فدایی حسین، حسین عالم بخش، آرزو افشار و مریم کاظمی در بندرعباس یکی از این برنامه‌هاست.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان از اجرای طرح تابستانه غنی‌سازی اوقات فراغت با عنوان «مسجد کانون نشاط» به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های شاخص کانون‌ها یادکرد و افزود: این طرح از اواخر خردادماه سال جاری آغاز و تا نیمه شهریور ادامه خواهد داشت.

وی، برگزاری آیین افتتاحیه طرح تابستانه «مسجد کانون نشاط» در مراکز شهرستان و بخش‌های شرق هرمزگان را بخش دیگری از اقدامات برشمرد و اظهار کرد: آیین اختتامیه نیز در غرب، شمال و مرکز استان برگزار می‌شود.

خواجه‌ئی افزود: تولید مستند طرح «مسجد کانون نشاط» باهدف معرفی پتانسیل و ظرفیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به‌ویژه در زمینه اجرای طرح تابستانه غنی‌سازی اوقات فراغت نیز یکی دیگر از اقدامات است.

وی از برگزاری طرح قرآنی تربیتی تسنیم با محوریت حفظ دو جزء قرآن کریم با شرکت ۲۴۰ نفر از نوجوانان عضو کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در شش نقطه از استان هرمزگان به‌عنوان بخش دیگری از برنامه‌های فصل تابستان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نام برد.

خواجه‌ئی راه‌اندازی موکب برای پذیرایی از زوار اربعین را بخش دیگری از فعالیت‌های کانون‌ها ذکر کرد و گفت: این موکب‌ها در شهرستان‌های بندر خمیر، بندر لنگه و پارسیان در مسیر زائران استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان و همچنین کشورهای افغانستان و پاکستان راه‌اندازی شده است.

وی همچنین به تشریح برنامه‌های روز جهانی مسجد در هرمزگان پرداخت و افزود: حضور کارکنان و برخی از مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در گلزار شهدای شهر بندرعباس و تجدید پیمان با آرمان‌های والای امام و شهدا، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان و امام‌جمعه بندرعباس، برگزاری نشست با رابطین کانون‌ها و تجلیل از ۳۰ نفر از رابطین برتر استان از شاخص‌ترین برنامه‌هاست.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از