حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان:

نداشتن امام‌ جماعت، آفت جدی مساجد هرمزگان است

نداشتن امام‌ جماعت، آفت جدی مساجد هرمزگان است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان از نداشتن امام جماعت به عنوان آفت مهم مساجد در هرمزگان نام برد و خواستار باز گذاشتن درب مساجد در طول روز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت‌الاسلام سیدعباس مسعودی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان صبح امروز در دیدار اسلام خواجه‌یی، سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان انجام شد، با تأکید بر بازگذاشتن درب مساجد در طول روز، اظهار کرد: فعالیت مسجد نباید محدود به امور عبادی باشد و بلکه درب مساجد از صبح تا شب به روی مردم باز بماند.

 

وی، محدود کردن فعالیت مساجد به وقت نماز را ظلم به مسجد دانست و افزود: مسجد باید به همه نیازهای جامعه از قبیل امور عبادی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و غیره پاسخگو باشد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان از نداشتن امام جماعت به عنوان آفت و آسیب جدی مساجد در هرمزگان نام برد و بیان کرد: مسجد بدون امام جماعت همانند بیمارستانی است که دکتر نداشته باشد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی با اشاره به کارکرد آموزشی مسجد، بر راه‌اندازی مدارس و مهدهای کودک در کنار یا در دل مساجد تاکید کرد و گفت: راه‌اندازی یک کلاس آموزشی در مسجد هم می‌تواند در کادرسازی و تربیت نیرو برای آینده انقلاب و نظام موثر باشد.

 

وی با استناد به حدیثی نبوی، افزود: مساجد باید پایگاه‌هایی کاملاً اجتماعی باشند و از این رو باید در زمینه آموزش عمومی و ارتقای سطح آگاهی و دانش عموم جامعه در زمینه‌های مختلف ازجمله حقوقی، مهارت‌های زندگی، فنی و حرفه‌ای، کمک درسی و غیره برنامه داشته باشند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان بیان کرد: برگزاری دوره‌های متنوع و مورد نیاز روز جامعه ویژه اقشار مختلف باعث جذب حداکثری و پویایی و آبادانی معنوی مساجد خواهد شد.

 

اسلام خواجه‌یی، سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان نیز در این دیدار ضمن ارائه طرح مسجد طراز انقلاب اسلامی(تحول در مدیریت مساجد)، خواستار همراهی و همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه در اجرای این طرح شد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از