حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

مدیرکل شیلات هرمزگان تأکید کرد:

ظرفیت‌های شیلاتی، محوری برای توسعه گردشگری هرمزگان

ظرفیت‌های شیلاتی، محوری برای توسعه گردشگری هرمزگان

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: ظرفیت‌های شیلاتی از جمله صید و صیادی و آبزی‌پروری می‌تواند محوری برای توسعه گردشگری هرمزگان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، مسعود بارانی مدیرکل شیلات هرمزگان در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان که در محل این اداره کل انجام شد، با بیان اینکه ظرفیت‌های شیلاتی استان به‌ویژه صنعت پرورش میگو، صیادی و پرورش ماهی در قفس علاوه بر جاذبه‌های اقتصادی از جاذبه‌های گردشگری خوبی بهره‌مند است گفت: خوشبختانه استان هرمزگان باتوجه‌به ظرفیت‌های شیلاتی خود می‌تواند محور خوبی برای توسعه گردشگری باشد.

 

مدیرکل شیلات هرمزگان از صنعت گردشگری به‌ویژه با محوریت تورهای بازدیدی تخصصی به‌عنوان صنعتی مکمل در فعالیت‌های شیلاتی یادکرد و گفت: از این مهم می‌توان به‌عنوان یک محور و مکمل برای توسعه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شیلاتی نام برد.

 

بارانی گفت: باتوجه‌به ظرفیت‌های موجود، برگزاری تورهای گردشگری و تخصصی می‌تواند یکی از سریع‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین ابزار برای سرمایه‌گذاری باشد.

 

در ادامه این دیدار، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان با بین اینکه شیلات محوری طلایی برای توسعه استان هرمزگان است از ورود فعالیت‌های شیلاتی به حوزه گردشگری استقبال کرد.

 

محسنی همچنین بر تسریع در اجرای تفاهم‌نامه اداره کل شیلات هرمزگان با اداره کل میراث‌فرهنگی در توسعه گردشگری بندر صیادی خور آذینی تأکید کرد.

 

در ادامه محمد محسنی با اشاره به تعاملات خوب برقرار شده بین دو دستگاه شیلات استان و میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان گفت: امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد فعالیت‌های خوب شیلاتی و گردشگری در استان باشیم.

 

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از