حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/02/04 | 2024/04/23

Logo

استاندار هرمزگان:

ساماندهی سرویس مدارس مورد توجه قرار گیرد

ساماندهی سرویس مدارس مورد توجه قرار گیرد

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه ساماندهی سرویس مدارس باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: سرویس مدارس در سال گذشته یک چالش مهم بود و امسال باید این مسئله ساماندهی شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در جلسه شورای آموزش‌وپرورش اظهار کرد: باتوجه‌به در پیش بودن سال جدید تحصیلی در خصوص آماده‌سازی مدارس و مهیا ساختن شرایط برای ورود دانش‌آموزان به مدرسه به باید برنامه‌ریزی و محیط آموزشی مناسب‌سازی شود.

وی افزود: باید در خصوص آب و برق مدارس هم برنامه‌ریزی شود و با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به وصل‌شدن مدارس استان به برق و آب نیز اقدام شود.

استاندار هرمزگان گفت: سرویس مدارس در سال گذشته یک چالش مهم بود و امسال باید این مسئله ساماندهی شود و اگر نیاز به برگزاری جلسه و هماهنگی است بایستی این کار صورت گیرد تا دغدغه خانواده‌ها در این زمینه رفع شود.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای تأمین کتب درسی و توزیع آن در سطح استان، تصریح کرد: یکی از مسائل دیگر که باید موردتوجه باشد ساماندهی مدارس بدون مدیر است، در جلسه آینده آموزش‌وپرورش باید گزارش جامعی از وضعیت سرویس مدارس، توزیع کتب درسی و تعیین تکلیف مدارس بدون معلم ارائه دهد.

دوستی گفت: ایمنی مدارس نکته مهمی است که باید قبل از ورود دانش‌آموزان به محیط مدرسه مورد ارزیابی قرار بگیرد و باتوجه‌به تعهد شرکت توزیع برق در خصوص بررسی وضعیت مدارس، هیچ قصوری در این زمینه پذیرفته نخواهد بود.

وی ادامه داد: در خصوص نتایج و رتبه‌های کنکور، نمرات دانش‌آموزان در امتحانات نهایی نیز باید آموزش‌وپرورش و مقایسه با آمار سال گذشته گزارش ارائه دهد تا آسیب‌شناسی در این زمینه صورت‌گرفته و برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

وی در ادامه بر سلامت جسمانی دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: باید بتوان برای مناطقی که نیاز بیشتری در حوزه تغذیه‌ای دارند، قرص آهن و ویتامین دی تأمین کرد، در صورت نیاز به اعتبار ویژه این موضوع از طریق وزارت بهداشت هم پیگیری خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از