حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

در قشم برگزار شد؛

رویداد سراسری تشکیلاتی «دختران حاج‌قاسم»

رویداد سراسری تشکیلاتی «دختران حاج‌قاسم»

رویداد سراسری تشکیلاتی «دختران حاج قاسم سلیمانی» ویژه تربیت نخبگان جوان و نوجوان با حضور ۲۰۰ نخبه تراز انقلاب در مدرسه علمیه ریحانه الرسول (س) قشم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ آئین افتتاحیه، آموزش چگونگی یک کار فرهنگی اثرگذار و چگونگی کنشگری، انجام عملیات‌های میدانی در سطح شهر، تفریح، بیان ارائه از عملیات‌های انجام شده و سپس اختتامیه از برنامه‌های رویداد «دختران حاج قاسم سلیمانی» در جزیره زیبای قشم بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین حقانی مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در آئین افتتاحیه رویداد تشکیلاتی سراسری دختران حاج قاسم در جزیره زیبای قشم اظهار کرد: یکی از چیزهایی که از حضرت فاطمه زهرا (س) در عرصه جهاد باید یاد بگیریم این است که بدانیم چگونه آن حضرت توانست یک بانوی مجاهد در عرصه میدان‌ها باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکید کرد: دختران حاج قاسم گردهم آمده‌اند تا یک چیزی را به اثبات برسانند و آن اینکه می‌توانند با کار جهادی طی دو روز باهم بودن در جزیره قشم، کار جدی انجام دهند و با همفکری هم، یک معضل را حل کنند.

دختران حاج قاسم ثابت می‌کنند که با تدبیر، تفکر و قدرت خود می‌توانند اثرگذار باشند. مردم نیز با همفکری و همت و پشتکار توانستند رژیم منحوس پهلوی که خود را ابرقدرت می‌دانست سرنگون کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حقانی گفت: حضور دختران حاج‌قاسم در استان هرمزگان شروعی برای انجام فعالیت‌های گسترده در شهرها، بخش‌ها و محلات محل زندگی‌شان است.

حجت الاسلام غلامعلی کاظمی رئیس تبلیغات اسلامی قشم در تشریح این خبر اظهار کرد: این رویداد با هدف تربیت دختران کنشگر نوجوان و جوان در شهر قشم آغاز و در حال برگزاری است، تا شرکت کنندگان در این رویداد آموزش‌ های چگونگی انجام کار فرهنگی را فرا بگیرند و توان مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، معضلات اجتماعی و فرهنگی و اجرای برنامه‌ های تربیتی و مذهبی را در محلات پیدا کنند.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این رویداد در سه روز برگزار خواهد شد و پس از آن، دختران شرکت‌کننده در این رویداد با فراگیری آموزش‌های مهارتی، فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی به شبکه سراسری حاج‌ قاسم متصل می‌‌شوند تا از برنامه‌‌ها، آموزش‌‌ها و پشتیبانی‌‌های سازمان تبلیغات اسلامی بهره‌مند شوند.

رئیس تبلیغات اسلامی قشم توضیح داد: قرار است پس از پایان این رویداد دختران شرکت کننده با انجام جهاد تبیین اهداف مکتب حاج‌قاسم را با رفتاری محبت‌آمیز برای هم‌کلاسی‌‌ها و هم محله‌‌ای‌‌های خود تشریح می کنند و با حضور در مدارس و محلات بقیه دانش‌آموزان را به عضویت در مکتب این شهید بزرگوار دعوت می‌کنند.

حجت‌الاسلام کاظمی اضافه کرد: دختران مکتب «حاج قاسم» به عنوان پرچم‌ داران هدایت‌گری نوجوانان و جوانان هم نسل خود نقش مؤثری در راستای روشنگری جامعه و جهاد تبیینی دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجبی امام جمعه شهرستان قشم و همچنین صنعتی‌زاده (مشاور) در آئین افتتاحیه رویداد تشکیلاتی دختران حاج قاسم در جزیره قشم به ایراد سخن پرداخت.

جزیره قشم با وسعت یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از