حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

دولت برای تحقق امنیت به‌وظیفه خود عمل‌ کند

دولت برای تحقق امنیت به‌وظیفه خود عمل‌ کند

نماینده ولی‌ فقیه در استان هرمزگان گفت: با توجه‌ به شرایط کاری پرسنل نیروی انتظامی، توجه به مباحث فرهنگی و دینی از اهمیت ویژه‌ای برای حفظ ارزش‌ها برخوردار است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده ظهر امروز در دیدار فرماندهان انتظامی استان هرمزگان که به مناسبت هفته انتظامی در سالن جلسات دفتر امام‌جمعه بندرعباس برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته انتظامی، اظهارکرد: وظیفه نیروی انتظامی در حفظ امنیت جامعه بسیار دشوار و سخت است و برادران باید بدانند که به هر میزانی کار سخت‌تر باشد، ارزش آن نیز بالاتر است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با ذکر این نکته که امروز سخت‌ترین و مشکل‌ترین وظیفه‌ها بر عهده نیروی انتظامی است، عنوان کرد: نیروی انتظامی به‌واسطه ارتباطی که با جامعه تبهکار و قانون‌شکن دارد دارای دشواری‌ها و چالش‌های بسیاری است که هفته انتظامی فرصت خوبی برای یادآوری تلاش‌ها و زحمات بز گوران نیروی انتظامی در حفظ و تأمین امنیت محسوب می‌شود.

وی، با بیان این نکته که پرسنل نیروی انتظامی در سخت‌ترین شرایط درحال‌خدمت کردن هستند، ابراز کرد: باتوجه‌به شرایط کاری پرسنل نیروی انتظامی توجه به مباحث فرهنگی و دینی از اهمیت ویژه‌ای برای حفظ ارزش‌ها برخوردار است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبادی‌زاده، با بیان این نکته که امروزه امنیت در سطح جهان چندبعدی و مکعبی شناخته می‌شود، تصریح کرد: بر اساس روایات حق زندگی و حق امنیت بر تمام حقوق انسانی مقدم است که این مهم نشان‌دهنده اهمیت جایگاه امنیت در جهان اسلام است؛ چراکه تا امنیت فراهم نباشد سایر حقوق نیز محقق نمی‌شوند.

امام جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که برخی از ابعاد تأمین امنیت مربوط به سایر دستگاه‌ها و نهادها است، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی از بدو تولد انسان تا لحظه مرگ با انسان‌ها سروکار دارد که این موضوع گستردگی حوزه کاری انتظامی را می‌رساند.

وی، با اشاره به الزامات تحقق امنیت پایدار، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها و الزامات تحقق امنیت پایدار، انجام‌وظیفه دولت است. اگر دولت به وظیفه خود عمل نکند نیروی انتظامی هرچه تلاش کند، امنیت پایدار نخواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با ذکر این نکته که امکان دارد که تصمیمات استراتژیک باعث بروز ناامنی شود، تشریح کرد: به حکمت حکیم رهبر انقلاب اسلامی بسیاری از ناامنی‌ها، جنگ‌ها و تهدیدات از سر ایران دور شد به‌نحوی‌که اگر شخص دیگری بود قطعاً کشور را وارد یک چالش جدی و جنگ زیان‌ده می‌کرد. این امر نشان‌دهنده تدبیر و نگاه بلند مقام معظم رهبری است که با اتخاذ تصمیمات استراتژیک، امنیت پایدار را برای کشور به ارمغان آورده است.

وی، نظامی‌ها را سایر مولفه‌های تأمین امنیت پایدار دانست و عنوان کرد: نیروهای مسلح در برابر تهدیدات خارجی ایستادگی می‌کنند و نیروهای انتظامی نیز در برابر قانون‌شکنان داخلی ایستادگی می‌کند که نقش بسیار مهم و پررنگی نیز محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، نخبگان، روحانیون، خانواده، مدارس و... را در تأمین امنیت پایدار اثرگذار دانست و گفت: به همین جهت باید سهم هر کدام برای جامعه تشریح و تبیین شود تا نهادهای مختلف برای ایفای نقش و ادای سهم خود در تأمین امنیت پایدار تلاش کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از