حالت تاریک

امروز : شنبه, 1402/12/05 | 2024/02/24

Logo

لحظه به لحظه؛

درگیری‌های شدید در مناطق مختلف غزه

درگیری‌های شدید در مناطق مختلف غزه

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه مناطق مختلفی از نوار غزه به ویژه محله‌های از شهر خان‌یونس را بمباران کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد شصت‌وهشتمین روز از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی شده است که جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه مناطق مختلفی از نوار غزه به ویژه محله‌های از شهر خان‌یونس را بمباران کردند.

اذعان ارتش اسرائیل به هلاکت ۸ صهیونیست
ارتش اسرائیل اعلام کرد در درگیری‌های شمال غزه ۸ نفر از نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند.

این ۸ نفر که یکی از آنها فرمانده گروهان در تیپ گولانی است، در کمین نیروهای قسام در منطقه شجاعیه به هلاکت رسیده‌اند. در جریان این درگیری ۴ نظامی دیگر صهیونیست نیز زخمی شدند که حال آنها هم وخیم گزارش شده است.

گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس دیروز از هلاکت ۱۱ نظامی صهیونیست و انهدام ۷ خودرو در عملیات مبارزان فلسطینی در محله الشجاعیة خبر داده بود.

با وجود سانسور شدید کشته‌های جنگ، رسانه‌های رژیم صهیونیستی ، در عین حال اذعان کردند که از آغاز حمله زمینی این رژیم به غزه، ۱۱۳ نظامی این رژیم کشته شده‌اند.

درگیری‌های شدید در مناطق مختلف غزه
منابع محلی فلسطینی از درگیری‌های شدید بین مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محور شرق خان‌یونس، الزیتون، الشجاعیة و جبالیا خبر دادند.

افزایش آمار شهدا و زخمی‌های فلسطینی
در همین راستا خبرنگار شبکه المیادین از افزایش آمار شهدا و زخمی‌های حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داد.

بر اساس این گزارش، تعداد شهدای فلسطینی از عدد ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن عبور کرده است.

خبرنگار المیادین در غزه تاکید کرد که آمار زخمی‌های این حملات نیز افزایش یافته و به بیش از ۵۰ هزار تن رسیده است.

هلاکت سرکرده گردان ۱۳ تیپ گولانی
«تامر گرینبرگ» سرکرده گردان ۱۳ تیپ گولانی در درگیری دیشب با مبارزان فلسطینی در منطقه الشجاعیه غزه به هلاکت رسید. علاوه بر آن ۷ نظامی دیگر رژیم صهیونیستی کشته شدند که ارتش این رژیم به هلاکت هشت نظامی خود در این درگیری‌ها اذعان کرد.

«تامر گرینبرگ» فرمانده صهیونیست چند روز پیش خطاب به مبارزان مقاومت گفته بود: بیایید ببینیم چه کسی برای جنگ بهتر آماده شده است، ما تمایل بسیار زیادی برای حمله و قتل تعداد بیشتری از شما (مبارزان مقاومت) داریم.

استفاده از اسرای فلسطینی به عنوان سپر انسانی برای پیشروی در غزه
مدتی پیش رژیم صهیونیستی با انتشار تصاویری از شهروندان فلسطینی که آنها را برهنه کرده بود، مدعی شد که نیروهای مقاومت حماس را بازداشت کرده است.
افرادی که بعدا مشخص شد اکثرشان شهروندانی بودند که به مشاغل مختلف از جمله خبرنگاری و نجاری مشغول بودند.
به تازگی تصاویری منتشر شده که نشان می دهد رژیم صهیونیستی از این افراد به عنوان سپر انسانی در در مناطقی از غزه از جمله جبالیا برای پیشروی استفاده می کند.

طرح رژیم صهیونیستی برای تداوم اشغالگری در شمال نوار غزه
روزنامه «یدیعوت آحارونوت» مدعی شد اسرائیل به مقامات آمریکایی ابلاغ کرده است که بخش زیادی از نیروهای نظامی این رژیم با پایان مرحله کنونی جنگ در شمال غزه باقی خواهند ماند و بازگشت شهروندان فلسطینی به این منطقه در بازه زمانی طولانی مدت و به صورت تدریجی انجام خواهد شد.

به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرکهای صهیونیست نشین
ارتش رژیم اشغالگر از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه خبر داد.

هدف قرار گرفتن یک تانک مرکاوای دیگر ارتش رژیم صهیونیستی
گردانهای عزالدین القسام شاخه نظامی حماس از هدف قرار گرفتن یک دستگاه تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه معن شهر خان یونس با راکت یاسین ۲۰۵ خبر داد.

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از