حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

فرازی از وصیت‌نامه شهید درویشی؛

خدا را مدنظر داشته باشید

خدا را مدنظر داشته باشید

شهید درویشی از شهیدان دفاع‌ مقدس استان هرمزگان در وصیت‌نامه‌اش سفارش کرده است: همیشه کارهای نیک انجام دهید و خدا را مدنظر داشته باشید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ شهید حسین درویشی نخل ابراهیمی یادگار یوسف و فاطمه یکم مهر ۱۳۴۲ در روستای تیاب شهرستان میناب به دنیا آمد و تا مقطع اول متوسطه درس خواند.

۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹ درحالی که فقط ۱۹ ماه و ۱۸ روز از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذشت و رژیم بعث عراق، جنگ زمینی، هوایی و دریایی ضد کشور را به بهانه پایبند نبودن ایران به قرارداد الجزایر، به شکل رسمی شروع کرد، بسیاری از رزمندگان آن روز نوجوانانی ۱۶، ۱۷ ساله بودند که خود را برای کلاس‌های درس سال تحصیلی جدید آماده کرده بودند.

شهید درویشی نخل ابراهیمی نیز یکم شهریور ۵۹، هفده ساله شده بود و او نیز بعدها به جمع رزمندگان و مدافعان از خرمشهر اضافه شد.

وی حدود ۲ سال بعد ۱۰ اردیبهشت سال ۶۱ در منطقه کرخه نور بر اثر اصابت ترکش به پا و به ضربه مغزی به شهادت رسید.

مزار شهید حسین درویشی نخل ابراهیمی در روستای محل تولدش قرار دارد.

وی ۱۷ اردیبهشت ۶۱ در وصیت‌نامه خود آورده است: سفارش من به پدر و مادر و برادرانم این است که همیشه کارهای نیک انجام دهند و همیشه خدا را مدنظر داشته باشند.

این شهید دفاع مقدس افزوده است: از اینکه یک پسر از خانواده کم می‌شود و در راه اسلام کشته می‌شود هیچ ناراحت نباشید و همیشه امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی را دعا کنید زیرا این امام، نعمتی است که خدا به ملت ایران داده است و ما باید قدر او را بدانیم و به قول آیت‌الله طالقانی اگر از رهبر اطاعت نکنیم خدا عذابمان خواهد کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از