حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

مدیر بنادر و دریانوردی قشم مطرح کرد:

جابجایی حدود ۷۰۰ هزار مسافر دریایی در قشم

جابجایی حدود ۷۰۰ هزار مسافر دریایی در قشم

مدیر بنادر و دریانوردی قشم گفت: حدود ۷۰۰هزار مسافر زمستانی با آمد و شد پنج هزار و ۳۷۶ شناور مسافری و حمل خودروی تحت نظارت اداره بنادر و دریانوردی قشم ترابری (حمل و نقل) شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز» به نقل از فارس، علی اشتری مدیر بنادر و دریانوردی قشم گفت: این تعداد مسافر زمستانی با آمد و شد ۵ هزار و ۳۷۶ شناور مسافری و حمل خودروی تحت نظارت اداره بنادر و دریانوردی قشم ترابری (حمل و نقل) شده‌اند. 

وی ادامه داد: در این مدت ۱۵۰ هزار و ۹۴۰ دستگاه انواع خودرو سواری و عمومی هم از مسیر دریایی توسط ۳۵ فروند شناور لندینگ کرافت (شناورهای ویژه حمل خودرو) از بنادر لافت و پل به صورت ایمن جابجا شدند. 

مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم توضیح داد: در چهار روز تعطیلات دهه فجر منتهی به روز ۲۲ بهمن‌ماه امسال در اسکله های گردشگری این جزیره ۲۴ هزار و ۲۱۶ رفت و آمد دریایی برای حمل و جابجایی ایمن ۲۵۳ هزار و ۸۳۰ گردشگر ثبت و گزارش شده است. 

اشتری گفت: شهرستان قشم ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

وی افزود: ۱۰ اسکله گردشگری مجاز در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل، دهخدا و گوران و بندر بهمن شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. 

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان قشم اضافه کرد: سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پل شهرستان بندر خمیر به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از