حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس خبر داد:

ثبت رکورد جدید تولید برق در نیروگاه بندرعباس

ثبت رکورد جدید تولید برق در نیروگاه بندرعباس

مدیرعامل نیروگاه بخار بندرعباس از ثبت رکورد جدید تولید برق در این نیروگاه، همزمان با اوج بار مصرف در پیک تابستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، داریوش محمودی مدیرعامل نیروگاه بندرعباس اظهار کرد: این نیروگاه در تابستان امسال با تولید ۱۰۵۰ مگاوات‌ساعت انرژی توانسته است پس از طی چند سال رکورد جدیدی در زمینه تولید برق به ثبت برساند.

وی با بیان اینکه این نیروگاه در پیک تابستان امسال بالغ بر ۱۰۵۰ مگاوات تولید داشته افزود: این میزان انرژی تولیدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته و هم اکنون تولید این نیروگاه بطور متوسط روزانه به ۲۴ هزار مگاوات‌ساعت رسیده و به میزان ۳۶درصد از مصرف برق استان هرمزگان را تولید کند.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس با اشاره به اینکه این مجموعه به عنوان بزرگترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور در حال فعالیت است، اضافه کرد: نیروگاه بندرعباس در تابستان امسال توانسته با انجام به موقع و با کیفیت برنامه‌های تعمیراتی و افزایش توان عملی در کنار کاهش ضریب خروج اضطراری واحدها، رکورد جدیدی در زمینه تولید برق به ثبت برساند.

محمودی باتوجه به افزایش ۲۰ درصدی تولید برق در ماه‌های تیر و مرداد، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون دو میلیون و ۵۰۰ هزار مگاوات ساعت انرژی در این نیروگاه تولید شده و ضریب خروج اضطراری واحدها کاهش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی متخصصان این نیروگاه و اتکا به خودباوری، روند حداکثری تولید برق، ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل نیروگاه بخار بندرعباس خاطرنشان کرد: با توجه به سراسری بودن شبکه برق کشور، به‌طور قطع مدیریت مصرف از سوی مشترکین، سبب آرامش خاطر تمام هموطنان به ویژه ساکنین استان‌های گرمسیر جنوبی کشور خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از