حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/04/29 | 2024/07/19

Logo

در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه انجام می‌شود؛

تلاش دادگستری هرمزگان برای ایجاد انتخابات سالم‌تر

تلاش دادگستری هرمزگان برای ایجاد انتخابات سالم‌تر

در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه به مقامات قضایی برای کمک به برگزاری هرچه سالم‌تر و امن‌تر انتخابات، رئیس کل دادگستری هرمزگان از ستاد اجرایی انتخابات و قرارگاه امام علی (ع) فرماندهی انتظامی استان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان؛ در راستای دستورات رئیس قوه قضاییه به مقامات قضایی برای کمک به برگزاری هرچه سالم‌تر و امن‌تر انتخابات با حضور در فرمانداری بندرعباس از ستاد اجرایی انتخابات بازدید کرد و راهکارهای لازم را به منظور برگزاری انتخاباتی پرشور و قانونمند و همچنین جهت پیشگیری از هرگونه تخلف انتخاباتی ارائه کرد. 

رئیس کل دادگستری هرمزگان هدف از این بازدید را تشکر و قدردانی از تلاش های عوامل اجرایی برگزاری انتخابات عنوان کرد و اظهار کرد: دستگاه قضایی در اجرای وظایف قانونی و وظایف عمومی خود دوشادوش سایر دستگاه‌های اداری و نظارتی تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و در نهایت امنیت به کار می‌گیرد.

وی افزود: ریاست قوه قضاییه پیرو تأکیدات سابق خود به مسئولان قضایی دستور داده‌اند که در تأمین امنیت و سلامت انتخابات اهتمام و همکاری لازم را داشته باشند که بر همین اساس بازدیدها از مجموعه‌های مرتبط با انتخابات در استان هرمزگان نیز آغاز شده است.

 قهرمانی خاطرنشان کرد: بر این اساس امروز از هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان و هیئت اجرایی انتخابات در فرمانداری و قرارگاه امام علی (ع) فرماندهی انتظامی استان بازدید کردیم.

وی همچنین فرآیند اجرایی برگزاری انتخابات در استان هرمزگان را مطلوب برشمرد و ابراز امیدواری کرد: امسال در کنار دیگر اعیاد، عید سیاسی و اجتماعی انتخابات را نیز باشکوه هرچه بیشتر جشن بگیریم.

 وی تأکید کرد: حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات، دشمن را متناسب با برنامه‌ریزی ها و سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی که انجام داده است، با شکست سختی مواجه خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود، تکیه بر آرای مردم را مهمترین ویژگی انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و این موضوع را نشان‌دهنده رشد و بلوغ سیاسی و اجتماعی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

 رئیس کل دادگستری هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: این اطمینان را به مردم می‌دهیم که دستگاه قضایی اجازه کوچکترین خدشه‌ای را به رأی مردم نمی‌دهد و با کمک سایر دستگاه‌ها، ضمن نظارت بر سلامت انتخابات و برخورد با تخلفات احتمالی، امنیت کامل شعب اخذ رأی در اقصی نقاط استان را تأمین خواهد کرد.

 گفتنی است؛ پیش از این نیز رئیس کل دادگستری هرمزگان به همراه جمعی از مسئولان قضایی از هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان بازدید کرد و ضمن بررسی مسائل با مسئولان و اعضای این ستاد به تبادل نظر پرداخت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از