حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

نگین سلامت در بندرعباس درخشید؛

بهره‌برداری از اولین شناور تولید داخلی «آمبولانس دریایی»

بهره‌برداری از اولین شناور تولید داخلی «آمبولانس دریایی»

با حضور معاون بهداشتی وزیر بهداشت و ریاست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اولین شناور تولید داخلی آمبولانس دریایی با نام نگین سلامت در هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز» به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان؛ صبح امروز در آئین افتتاح ۶۷۴ پروژه بهداشت و درمان در کشور دکتر مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری دستور افتتاح ۲۷ پروژه بهداشت و درمان در استان هرمزگان را صادر نمود.

یکی از پروژه‌های مهم بهداشتی درمانی استان هرمزگان، بهره‌برداری از اولین شناور تولید داخلی آمبولانس دریایی با عنوان نگین سلامت در هرمزگان است.

 فرشیدی معاون بهداشت وزیر بهداشت، ضمن اشاره به پهناوری گستره آبی استان و داشتن ۱۴ جزیره گفت یکی از نیازهای اساسی استان برخورداری از آمبولانس دریایی به منظور توسعه خدمات و عدالت در خدمت است و راه‌اندازی آن گامی موثر برای ارتقاء خدمات اورژانس می‌باشد.

وی افزود: ارزش ریالی این شناور ۷۵۰ میلیارد ریال و مسیر تردد این شناور جزیره ابوموسی به بندرعباس است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت بیان کرد: این شناور دارای چهار تخت بیمار با امکانات ویژه است و ظرفیت انتقال ۱۲ بیمار سرپایی را دارد.

همچنین این آمبولانس دریایی مجهز به تجهیزات پزشکی پیشرفته از جمله دستگاه شوک، تهویه مکانیکی است. 

غلامعلی جاودان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اذعان اینکه  پیگیری‌های راه‌اندازی این شناور از زمان ریاست دکتر فرشیدی شروع و اکنون به دست  ایشان در مقام معاون بهداشتی وزارت بهداشت افتتاح می‌گردد، گفت: این شناور ساخت کشور ایران است که با همکاری شرکت فراساحل ایران( ایزو ایکو) در طی مدت سه سال ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه راه‌اندازی این آمبولانس دریایی گامی مهم در توسعه خدمات اورژانس است یادآور شد: در دولت مردمی سیزدهم اورژانس هوایی غرب کشور در بستک و اولین هواپیمای بال ثابت اورژانس کشور در این استان به بهره‌برداری رسیده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از