حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

استاندار هرمزگان خبر داد:

بررسی ۸طرح کلان تحولی در سازمان برنامه‌وبودجه

بررسی ۸طرح کلان تحولی در سازمان برنامه‌وبودجه

استاندار هرمزگان از تدوین هشت کلان طرح مهم در حوزه تحولی استان هرمزگان و ارسال به سازمان برنامه و بودجه کشور برای بررسی و تصویب خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در جلسه بررسی پروژه‌های پیشران برنامه هفتم، «برنامه‌هایی که قرار است ظرف ۵ سال آینده سبب تحول در سطح استان شوند» برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه فوق طرح‌های مختلف پیشران که می‌تواند به تحول در حوزه‌های مختلف منتج شد بررسی شد. 

 

وی افزود: با بررسی طرح‌های مختلف در نهایت هشت کلان طرح انتخاب شد تا توسط سازمان برنامه و بودجه استان در سطح ملی مطرح و در جلسه دفاعیه در سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور قرار گرفتن در پیوست قانون پیگیری شود.

 

استاندار هرمزگان گفت: این طرح‌ها در صورت تصویب در پنج سال آینده می‌تواند سبب تحول و توسعه متوازن استان در بخش‌های مختلف شود و از سوی دیگر نیز به رونق اقتصادی استان کمک خواهد کرد. 

 

وی با اشاره به عشت کلان طرح مصوب در این جلسه تصریح کرد: طرح مهار روان آب‌های شرق هرمزگان، ایجاد زیرساخت در حوزه آبزی‌پروری و محصولات گلخانه‌ای به ویژه برق رسانی به مزارع پرورش میگو و هشت هزار هکتاری میناب، زیرساخت منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس شامل ساخت نیروگاه یک‌هزار مگاواتی در مرکز جغرافیایی استان به منظور تأمین انرژی واحدهای صنعتی جدید بخشی از این کلان طرح‌ها است. 

 

دوستی گفت: ایجاد زیرساخت اولین شهرک صنعتی ساحلی ایران، لايروبی بنادر استان، پل خلیج فارس، آزاد راه بندرعباس به سیرجان و خط ریلی از دیگر طرح‌های مد نظر در بسته پیشنهادی به تهران است. 

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از