حالت تاریک

امروز : شنبه, 1403/03/26 | 2024/06/15

Logo

رئیس واحد اهدای عضو هرمزگان خبر داد:

انجام همزمان ۲ مورد اهدای عضو در هرمزگان

انجام همزمان ۲ مورد اهدای عضو در هرمزگان

رئیس واحد اهدای عضو استان هرمزگان گفت: همزمان دو مورد اهدای عضو در استان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، محمود حسین‌پور در این باره گفت: در ساعت ۲:۰۰ بامداد روز پنجم خرداد، اعضاء دو فرد مرگ مغزی جهت پیوند به بیماران نیازمند، طی عمل هاروست برداشت و جهت پیوند به مرکز پیوند جنوب کشور فرستاده شد.

وی در ادامه افزود: محمد عبدی پور، آقای ۶۷ ساله، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری با تشخیص ترمای ناشی از تصادف در بیمارستان خلیج فارس پذیرش و تخت مراقبت‌های ویژه قرار میگیرد. این جان‌آفرین گرانقدر به دنبال شدت آسیب‌وارده به سلول‌های مغری در تاریخ سوم اردیبهشت مرگ مغزی می‌شود.

رئیس واحد اهدای عضو هرمزگان تصریح کرد: در تاریخ چهارم اردیبهشت‌ماه، با رضایت خانواده ایثارگر عبدی‌پور، مبنی بر اهدا اعضاء عزیز از دست‌رفته‌شان، هماهنگی با مرکز پیوند جنوب کشور جهت اعزام دو جراح انجام و این جان آفرین عزیز در ساعت ۰۲:۰۰ بامداد جهت انجام عمل، به وسیله آمبولانس اورژانس ۱۱۵ از بیمارستان خلیج فارس به اتاق عمل بیمارستان شهید محمدی منتقل و کبد وی جهت پیوند برداشت شد. 

حسین‌پور همچنین ادامه داد: همزمان، اهداکننده دیگری نیز، در بیمارستان صاحب الزمان تحت عمل هاروست قرار گرفت.

وی گفت: احمد پورمقدری، اهدا کننده ۴۸ ساله که با سردرد شدید، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری به بیمارستان صاحب الزمان مراجعه و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. متاسفانه به رغم تلاش کادر درمان، این جان‌آفرین گرامی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت، به علت شدت آسیب وارده به سلول‌های مغزی، دچار کاهش سطح هوشیاری و متعاقب آن در تاریخ ۳ اردیبهشت مرگ مغزی می‌گردد، با رضایت خانواده ایثارگر پورمقدری، جهت اهدای عضو، کبد و دو کلیه این عزیز، جهت پیوند به بیماران لیست انتظار برداشته شد. 

رئیس واحد اهدای عضو هرمزگان در ادامه افزود: با توجه به اینکه لازم است عضو‌های برداشته شده در سریع‌ترین زمان ممکن به بیمارستان مقصد منتقل و به بیماران پیوند زده شود.

حسین‌پور ادامه داد: با اداره اورژانس ۱۱۵ جهت انتقال اعضا با بالگرد هماهنگی شد و اعضاء برداشته شده به همراه تیم حراجی با بالگرد اورژانس هرمزگان از بندرعباس به لارستان و از آنجا با همکاری اورژانس هوایی لارستان، به شیراز منتقل شد.

وی در انتها ضمن طلب آمرزش برای این دو عزیز مرحوم، از خانواده عبدی پور و پور مقدری به خاطر انجام این کار خدا پسندانه تقدیر نمود و گفت: این چهارمین و پنجمین اهدا عضو انجام شده در سال جاری و دومین عمل هاروست انجام شده در بیمارستان صاحب الزمان می‌باشد.

 

انجام همزمان ۲ مورد اهدای عضو در هرمزگان
انجام همزمان ۲ مورد اهدای عضو در هرمزگان

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از