حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

خطیب جمعه هرمز:

انتخابات مظهر قوت ملی است

انتخابات مظهر قوت ملی است

امام جمعه هرمز گفت: انتخابات مظهر قوت ملی است، همه باید کمک کنند مشارکت بالا باشد و رقابتی سالم و با امنیت در انتخابات شاهد باشیم.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ حجت‌الاسلام جعفر رستاخیز امام جمعه هرمز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز بااشاره به افتتاح فاز نخست زیباسازی معابر جزیره هرمز گفت: جا دارد از ریاست بسیج مستضعفین سردار سلیمانی و ریاست بسیج سازندگی سردار زهرایی بابت زیبا سازی و معابر و آسفالت شهر جزیره هرمز تشکر و قدردانی کنم و امیدوارم با حمایت دولت انقلابی این طرح در جزیره هرمز با زیباسازی شهری و آسفالت و معابر کامل جزیره ادامه پیدا کند.


امام جمعه هرمز با اشاره به ساماندهی سواحل و محلات جزیره هرمز بیان داشت: جا دارد از نیروهای امنیتی برای اجرای قوانین و ساماندهی گردشگری تشکر و قدردانی کنم.


حجت‌الاسلام رستاخیز اظهارداشت: هدف از ساماندهی گردشگری این است که گردشگری از مسیرش منحرف نشود و اگر انحرافی در گردشگری ایجاد شود به جامعه محلی به فرهنگ و آیین و اعتقادات مردم ضربه سنگین وارد می‌شود که قابل جبران نیست لذا از همه کسانی که در عرصه گردشگری فعال هستند انتظار این است که قوانین را رعایت کنند و برای حفظ فرهنگ بومی مردم تلاش کنند.


وی با گرامیداشت سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) گفت: آن حضرت دارای بصیرت عمیق و ایمان قوی بودند و این خصلت‌ها در فرزندانش ظهور پیدا کرد ادب حضرت ام البنین در مقابل ولایت باعث شد که نامش در تاریخ ماندگار شود و مادران شهدا از این بانو الگو گرفتند.


رستاخیز گفت: مانند شهیده فاطمه نیک که هشت نفر از محارم او شهید شدند و صبرش و ایمانش باعث شد خداوند متعال در مکه مزدش را شهادت در راه خدا بدهد این یک نمونه الگو از حضرت ام البنین است.


امام جمعه هرمز بااشاره به تشیع چهار شهید گمنام درجزیره الشهداء هرمز گفت: شما مردم هرمز با حضورتان در تشییع جنازه شهدای گمنام ثابت گردید که همیشه قدرشناس زحمات شهدا هستید.

حجت‌الاسلام رستاخیز با گرامیداشت میلاد حضرت عیسی مسیح گفت: حضرت مسیح آیت خداست حضرت مسیح هم سخن خدا را به مردم رساند چون پیامبر الهی بود در گهواره سخن گفت و کلمه مخصوص خداوند متعال بود.

وی  با اشاره به تحولات منطقه و طوفان الأقصی گفت: حزب الله لبنان به لطف الهی معادله جنگ غزه را تغییر می‌دهد.


خطیب جمعه هرمز افزود: درگیری در مرز لبنان و فلسطین اشغالی بیشتر شده است حمله حزب الله به جنوب سرزمین.های اشغالی باانجام می‌دهد که امروز شاهد این هستیم که اسرائیل های مرز جنوبی لبنان ساکنین آن سمت مناطق مرکز سرزمین‌های اشغالی آواره شده‌اند.


حجت‌الاسلام رستاخیزبیان کرد: انصارالله یمن با موفقیت توانست دریای سرخ را برای کشتی‌های صهیونیست برای حمایت از مردم مظلوم غزه ناامن کند و هیچ قدرتی نمی‌تواند جلو نیروی مقاومت حزب الله لبنان را بگیرد نه ائتلاف دریایی نه اتحاد رژیم منحوس صهیونیستی با نیروهای نیابتی آمریکا حامی اصلی رژیم کودک‌کش صهیونسیتی است و حمایت خودش را از اسرائیل نه تنها از نظر سیاسی و تسلیحات نظامی بیشتر کرده است بلکه از طریق دستگاه حاکمه ایالات متحده آمریکا برای کسانی که هوادار فلسطین هستند جرم انگاری قلمداد کرده است.


امام جمعه هرمز بااشاره به انتخابات پیشروی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تصریح کرد: انتخابات مظهر قوت ملی است همه باید کمک کنند مشارکت بالا باشد رقابتی سالم و با امنیت در انتخابات شاهد باشیم.


حجت‌الاسلام رستاخیز بیان داشت: دشمن با ناامیدی از آشوب در جامعه روی کاهش مشارکت مردم در انتخابات تمرکز کرده است لذا آتش توپخانه دشمن حمله به اعتماد و انگیزه مردم و بدبین سازی مردم شروع شده است لذا باید همه هوشیار باشند و در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

وی در خطبه نخست بااشاره به آیات وروایات به مسئله خانواده ونیکی به پدر ومادر پرداخت و گفت: یکی از مسائل مهم خانواده نیکی به پدر و مادر است.


به گفته حجت‌الاسلام رستاخیز، خداوند متعال در قرآن بعد از مسئله توحید و عبادت نیکی به پدر و مادر را مطرح کرده است این نشانگر اهمیت جایگاه خانواده است.


امام جمعه هرمز ابراز داشت: نکته مقابل نیکی به پدر و مادر بی‌احترامی است که باعث عاق والدین می‌شود گناهی است که مانند شرک به خدا قابل بخشش نیست.


وی با بیان اینکه جامعه غرب چنین نگاهی به جایگاه پدر و مادر ندارد به همین دلیل مشکلات فراوانی برای جامعه ایجاد می‌کنند، خاطرنشان کرد: بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی مثل فرزندانی که از خانواده دور می‌شوند و بسیاری از فسادها به خاطر اهمیت ندادن به جایگاه پدر و مادر خانواده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از